• -25%

Kâğıttan Bir Dünya - Edebiyatın Satır Aralarında

₺85,00
₺63,75 25% kazanın

Mustafa Kurt

Araştırma
 
Kâğıttan Bir Dünya, edebiyatın renkli dünyasını, çeşitli konularla bir kez daha fark etmek isteyenler için sürprizler sunan bir kitap.

Kâğıttan Bir Dünya’da, modern Türk şiiri, roman ve hikâyesi üzerine yazılmış bir dizi yazı bir araya getiriliyor. Kütüphane ve sahafların raflarında okurunu bekleyen, kenarda kalmış kitaplar, dergiler veya evrakın merak uyandıran hikâyelerini takip ediyor bu yazılar. Edebî metinlerin derinlikli anlam katmanlarını da sorgulayan bu yazılarda bazen İkinci Yeni şairlerinin bir dizesi yorumlanıyor, bazen de farklı hikâye karakterlerinin peşine düşülüyor. Resimli çocuk kitapları, unutulmaya yüz tutmuş bazı yazarların metinleri, edebiyatçıların albüm ve imzaları, kitaba tutkuyla bağlı insanların hikâyeleri, şairlerin birbiriyle etkileşimleri, edebî metinlere çizilen resimler gibi edebiyat eserlerinin satır aralarını yoklayan bu yazılar, okurunu zevkli bir yolculuğa çağırıyor.

Edebiyatın ilginç hikâyelerinin peşinden giden Kâğıttan Bir Dünya; merak eden, sorgulayan ve araştıran bir dikkatin ürünü. Kitabın satır aralarında, bir yandan Cemal Süreya, Ece Ayhan, İlhan Berk veya İsmet Özel gibi şairlerin dizeleri yoklanırken, öte yandan şiir defterleri, roman tefrikaları konu ediliyor. İzinden gidilen kitaplar ve metinlere eşlik eden görsel malzeme de okurunu yeni görme biçimlerine davet ediyor. Kâğıttan Bir Dünya, edebiyatın renkli dünyasını, çeşitli konularla bir kez daha fark etmek isteyenler için sürprizler sunan bir kitap.

9786057342348

Bilgi kartı

Yazar
Mustafa Kurt
Sayfa Sayısı
128
Ağırlık
143.00 g
Genişlik
16.60 cm
Yükseklik
19.50 cm
Derinlik
1.50 cm
Benzer Ürünler ( Aynı kategorideki 9 diğer ürün )

Kayıt

Yeni Hesap Kaydı

Zaten hesabın var mı?
Giriş yap veya Şifre sıfırla